2019 U.S. High School Bowling National Championship  
       Indianapolis, Indiana
         June 22-24, 2019
                            Presented by the Exclusive bowling manufacturer
      U.S. High School Bowling Foundation   MOTIV Bowling Balls
www.2019championship.com
                       
BOYS TEAMS (48) GIRLS TEAMS (28)
Ben Davis HS Giants INDIANA 1st   Centerville HS Elks OHIO 1st
Benton AR Panthers ARKANSAS 1st   Eagle River HS Wolves ALASKA 1st
Brother Martin HS Crusaders LOUISIANA 1st   Hardin County HS Tigers TENNESSEE 1st
Burlington HS Demons WISCONSIN 1st (Div 1)   Iolani HS Raiders HAWAII 1st
Cedar Crest HS Falcons PENNSYLVANIA 1st   Louisa-Muscatine HS Falcons IOWA 1st (1A)
Fairport HS Red Raiders NEW YORK 1st   Pleasure Ridge Park Panthers KENTUCKY 1st
M.P. Harlem HS Huskies ILLINOIS 1st   Southside HS Panthers ALABAMA 1st
Mililani HS Trojans HAWAII 1st   Tremper HS Trojans WISCONSIN 1st
Oviedo HS Lions FLORIDA 1st  
Spring Valley HS Grizzlies NEVADA 1st   Beavercreek HS Beavers OHIO 2nd
Team Smryna Bulldogs TENNESSEE 1st   Circle Christian School Centurions FLORIDA 2nd
West Jessamine HS Colts KENTUCKY 1st   M.P. Harlem HS Huskies ILLINOIS 2nd
Westside AR Warriors ARKANSAS 1st   Muscatine HS Muskies IOWA 2nd
Worcester Tech HS Eagles MASSACHUSETTS 1st   New Braunfels HS Unicorns TEXAS 2nd
  Beavercreek HS Beavers OHIO 2nd
Ashland HS Arrows OHIO 2nd   Shikellamy HS Braves PENNSYLVANIA 2nd
Hardin County HS Tigers TENNESSEE 2nd  
Jonathan Alder HS Pioneers OHIO 2nd   Franklin Central HS Flashes INDIANA 3rd
Minooka Community HS Indians ILLINOIS 2nd   J.Frank Dobie HS Longhorns TEXAS 3rd
Sun Prairie HS Cardinals WISCONSIN 2nd   Oviedo HS Lions FLORIDA 3rd
Wapahani HS Raiders INDIANA 2nd   Sun Prairie HS Cardinals WISCONSIN 3rd
 
Ballard HS Bruins KENTUCKY 3rd   Burlington HS Demons WISCONSIN 5th
Daviess County HS Panthers KENTUCKY 3rd   Lincoln Park Academy Greyhounds FLORIDA 5th
J.Frank Dobie HS Longhorns TEXAS 3rd   Wayne HS Warriors OHIO 5th
Joliet West HS Tigers ILLINOIS 3rd  
Oak Creek HS Knights WISCONSIN 3rd   McCutcheon HS Mavericks INDIANA 6th
  Seton HS Saints OHIO 6th
Elder HS Panthers OHIO 4th  
Menomonee Falls HS Feathers WISCONSIN 4th   Mercy Academy Jaguars KENTUCKY 8th
Muscatine HS Muskies IOWA 4th   Wabash HS Apaches INDIANA 8th
Viera HS Hawk FLORIDA 4th  
Wilson HS Bulldogs PENNSYLVANIA 4th   Berea Midpark HS Titans OHIO Wild Card
  Corbin HS Redhounds KENTUCKY Wild Card
Beavercreek HS Beavers OHIO 5th   Rockford East HS ERabs ILLINOIS Wild Card
Griffith HS Panthers INDIANA 5th  
James Campbell HS Sabers HAWAII 5th  
Scott County HS Cardinals KENTUCKY 5th  
 
Bradford HS Red Devils WISCONSIN 6th  
Danville Area HS Ironmen PENNSYLVANIA 6th  
 
Harrison Central Jr/Sr HS Huskies OHIO 7th  
Mukwonago HS Indians WISCONSIN 7th  
Xavier HS Saints IOWA 7th  
 
Berea Midpark HS Titans OHIO 8th  
Russell County HS Lakers KENTUCKY Top 8  
 
North Bullitt HS Eagles KENTUCKY 9th  
Seymour HS Owls INDIANA 10th  
Armstrong HS River Hawks PENNSYLVANIA 12th  
 
Pleasure Ridge Park HS Panthers KENTUCKY State Record  
Taylor County HS Cardinals KENTUCKY State Finalist  
 
Centerville HS Elks OHIO Wild Card  
Lincoln Park Academy Greyhounds FLORIDA Wild card